מחקר

19n

בגיליון יולי 2005 של המגזין Fertility and Sterility התפרסמו תוצאות מחקר הקובע כי דיקור סיני עשוי לסייע לגברים להתגבר על בעיות פוריות על ידי שיפור איכות הזרע.

החוקרים גילו כי חמישה שבועות של טיפול בדיקור הפחיתו את מספר תאי הזרע בעלי מבנה לא תקין, והגדילו את המספר הכולל של תאי זרע תקינים אצל גברים עם בעיות פוריות.

לטענתם כ-10% מכלל הגברים בעולם אינם פוריים, והשותף הגברי הוא גורם עד 50% ממקרי הזוגות שאינם פוריים, תוצאות המחקר מעידות כי דיקור עשוי להשלים טיפולים מסורתיים בפוריות ולסייע לתהליך הרבייה של גברים.

החוקרים בדקו דגימות זרע בתחילת המחקר ובסיומו ומצאו שיפורים משמעותיים בטיב הזרע אצל הקבוצה שקיבלה טיפולים בדיקור לעומת קבוצת הביקורת, שבה לא ניכר כל שיפור. הדיקור גרם לכך שהיו פחות ליקויים מבניים בתאי הזרע וגדל מספר תאי הזרע התקינים בכל שפיכה. אבל בעיות אחרות בתאי הזרע, כמו זרע לא בוגר או תאי זרע מתים, לא הושפעו מטיפולי הדיקור. החוקרים כתבו במסקנותיהם, כי הם ממליצים על הדיקור וכי הטיפול בדיקור הוא פשוט, אינו פולשני ועשוי לשפר את איכות הזרע.

לאורך השנים נכתבו עבודות שונות הקובעות שאורח החיים המודרני רווי הלחץ, הרגלי חיים לא בריאים, עישון, הליכת לישון מאוחרת, חשיפה לרעלים ותזונה לא איכותית, פוגעים במידה ניכרת בספירה ואיכות הזרע.